picture

Oferta

Menu
kliknij by wybrać zakres informacji

Zapamietaj

"Pamiętaj - turbosprężarka jest częścią silnika i spełnia w nim bardzo ważną funkcję, niesprawna turbosprężarka może doprowadzić do uszkodzenia silnika, także silnik nie działający prawidłowo może uszkodzić turbosprężarkę. Brak smarowania ,niski stan oleju, długo niezmieniany olej oraz zabrudzenia lub opiłki znajdujące się w nim mogą doprowadzić do uszkodzenia łożyskowania i zatarcia się układu wirującego. Zbyt szybkie gaszenie rozgrzanego silnika powoduje zwęglanie i osadzanie się oleju w układzie smarowania turbosprężarki, z czasem kanały smarujące zostają zalepione powstałym nagarem i cały układ zaciera się z powodu braku smarowania. W ekstremalnych przypadkach po zgaszeniu bardzo rozgrzanego silnika dochodzi do spuchnięcia materiału i urwania wałka, dlatego zaleca się odczekać kilka minut przed wyłączeniem aby ostudzić silnik."

turbosprezarki.net

OFERTA

Zakres

picture
  • Skup
  • Sprzedaż
  • Naprawa - regeneracja
  • Sprzedaż nowych

turbosprężarek do aut osobowych i dostawczych, ciężarowych, traktorów i agregatów

  • Rozważasz zakup turbosprężarki?
  • Nowa, a może używana po regeneracji?
  • Co właściwie kryje się pod słowem "regeneracja"?

Jeżeli turbosprężarka czy cokolwiek innego jest podpisane jako NOWE to winno to być nowe, a nie tylko wyglądające prawie jak nowe lub posiadające pewne elementy nowe.

Co do używanych turbosprężarek sprawa jest prosta - jeżeli jest to turbosprężarka od 2-3 letniego auta to prawdopodobnie można ją uznać za część w pełni wartościową, ale nie oszukujmy się jeżeli coś pracowało przez 10 czy 12 lat, jak długo jeszcze popracuje? W takiej turbosprężarce dla zapewnienia jej żywotności należy dokładnie wyczyścić wszystkie elementy pracujące lub w razie potrzeby wymienić na nowe, wałek i koło kompresji na nowo wyważyć. Po takiej operacji rdzeń turbosprężarki musi zostać doważony na wysokoobrotowej doważarce dla zminimalizowania wibracji powstających przy wysokich obrotach dochodzących niekiedy do 200.000 obrotów na minutę. Proces regeneracji powinien zostać zakończony na maszynie do testowania wydajności i regulacji zmiennych geometrii. Turbosprężarką po prawidłowej regeneracji można nazwać używaną turbosprężarkę, która została dokładnie wyczyszczona, a wszystkie elementy zużyte, częściowo zużyte lub zniszczone zostały wymienione na nowe po czym została ona przetestowana na odpowiednich urządzeniach przeznaczonych do takich operacji.

picture

Polityka naszej firmy jest prosta każda używana turbosprężarka przechodzi gruntowny przegląd na którego podstawie stwierdzamy czy nadaje się ona do dalszego użytku, jeżeli wszystko jest w bardzo dobrym stanie, jest ona myta i sprzedawana jako element używany, jeżeli jednak stwierdzamy, że któryś z elementów nadaje się do wymiany turbosprężarka jest dodatkowo czyszczona oraz piaskowana specjalnym ścierniwem o bardzo małej gradacji, dzięki temu z czyszczonego elementu zebrane są jedynie zanieczyszczenia i rdza, a struktura zostaje nienaruszona.

Po dokładnym wyczyszczeniu wszystkie części poddawane są kolejnej diagnozie co do użyteczności, wszystkie elementy wewnątrz turbiny odpowiedzialne za smarowanie i uszczelnianie zostają wymienione na nowe ,a wałek i koło kompresji jeżeli są w idealnym stanie i nie zostaną wymienione na nowe są wyważane do minimalnych wartości na wysoce precyzyjnej wyważarce firmy Schenck. Następnie układ wirujący montowany jest w obudowę łożyskowań i tak powstały rdzeń doważamy na wysokich obrotach nawet do 200.000 obrotów na minutę, dzięki zastosowaniu do tego celu doważarki firmy CIMAT jesteśmy w stanie wykonać doważanie znacznie dokładniejsze niż przewidują to normy. Dzięki temu ,że warunki w maszynie wysokoobrotowej są zbliżone do tych jakie panują w trakcie normalnej pracy silnika możemy upewnić się co do sprawności i szczelności regenerowanej turbosprężarki. Po operacji doważania turbosprężarka składana jest w całość i jeżeli posiada zmienną geometrię testowana jest na maszynie TurboTest dzięki temu możemy wyregulować ją do ustawień fabrycznych. Najnowsze modele turbosprężarek posiadają elektroniczne nastawniki lub czujniki wychylenia w razie potrzeby zostają one wymienione lub naprawione jeżeli jest taka możliwość. Do testowania elektroniki używamy urządzenia firmy Delta-Tech lub maszyny TurboTest

 

ALLEGRO - zasady i warunkiPłatności

Cena dotyczy turbosprężarki na wymianę. Starą turbinę należy spakować i przysłać do naszej firmy, po czym my odsyłamy naszą na podany adres.
Istnieje możliwość zwrotu starej turbiny w terminie późniejszym, doliczamy wtedy 300zł kaucji do naszej turbiny, w takim przypadku towar zostaje wysłany jeszcze w dniu zamówienia za pobraniem. Kaucja zostaje przelana na konto po otrzymaniu przez nas starej turbosprężarki.
Wystawiamy faktury VAT lub paragon

Dostawa

Paczki wysyłamy codziennie od poniedziałku do piątku
Zamówienia złożone do godziny 14.00 są realizowane tego samego dnia.
Wysyłka tylko firmą kurierską DPD lub Pocztex
Koszt dostawy w zależności od wagi i pobrania mieści się w granicach 20zł - 50zł
Koszt wysyłki w obrębie Uni Europejskiej od 20 EURO

Gwarancja

Samochody osobowe 12 miesięcy
Samochody dostawcze i ciężarowe 6 m-cy

Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro >>

           

           

           

           

           

           

INSTRUKCJA PRAWIDŁOWEGO MONTAŻU I URUCHOMIENIA TURBOSPRĘŻARKI

Zawsze zastanów się, dlaczego Twoja turbosprężarka wymaga naprawy lub wymiany na nową. Musisz koniecznie znaleźć przyczynę jej awarii i usunąć ją, w przeciwnym razie narażasz się na powtórne koszty naprawy lub zakupu nowej turbosprężarki.

picture Sprawdź tabliczkę znamionową turbosprężarki, aby upewnić się, że turbosprężarka jest odpowiednia dla Twojego silnika. Pamiętaj, że niewłaściwe użycie turbosprężarki, może spowodować jej uszkodzenie lub awarię silnika.

Sprawdź czy kolektor wydechowy oraz układ doprowadzania powietrza do turbosprężarki są nieuszkodzone, czyste, wolne od obcych ciał, fragmentów uszczelek, piasku, pyłu, oleju, które spowodują uszkodzenie turbosprężarki.

picture Wymień wkład filtra powietrza, filtr oleju silnikowego, olej silnikowy. Użyj tylko nowe oryginalne części zalecane przez producenta silnika. Zaleca się stosowanie oleju silnikowego o lepkości 15W40 przeznaczonego do silników z turbodoładowaniem lub innego polecanego przez producenta silnika. Sprawdź koniecznie czy w silniku jest prawidłowe ciśnienie oleju.

picture Sprawdź drożność systemu smarowania olejem turbosprężarki, przewody doprowadzające i odprowadzające olej powinny być czyste, drożne, bez skręceń i załamań mogących ograniczyć przepływ. W razie konieczności wymień je na nowe.

Przykręć turbosprężarkę do kolektora wydechowego używając nową uszczelkę, o ile przewiduje to konstrukcja silnika, sprawdź stan połączeń śrubowych.

Po przykręceniu turbosprężarki do kolektora bardzo ważne jest zachowanie pionowego położenia osi otworów wlotu i wylotu oleju, możliwe jest odchylenie tej osi od pionu o maksimum 20 stopni.

Wzajemne położenie obudowy turbiny i kompresora może wymagać zmiany, poluzuj śruby, pierścienie sprężyste lub opaski, zmień położenie, a następnie dokręć starannie połączenia śrubowe, zwróć uwagę czy wirnik turbiny nie ociera o obudowy.

picture W przypadku, kiedy turbosprężarka posiada zawór odejścia spalin, nie wolno zmieniać wzajemnego położenia obudów.

Nie przykręcaj przewodu zasilającego olejem turbosprężarkę, obracaj wałem korbowym tylko przy pomocy rozrusznika przez około 20-30 sekund, przy odciętym zapłonie (silnik benzynowy) lub dawce paliwa (silnik wysokoprężny), do momentu aż olej pojawi się w tym przewodzie. Przykręć oba przewody olejowe, nie stosuj silikonu, może on zaczopować przewody olejowe i uszkodzić turbosprężarkę. Ponownie obracaj wałem przy pomocy rozrusznika, aby wypełnić olejem wnętrze turbosprężarki(około 15sekund).

Uruchom silnik i pozostaw go na obrotach biegu jałowego przez około 5 minut. W tym czasie sprawdź, czy układ doprowadzenia powietrza do kolektora ssącego jest szczelny (włączając w to intercooler), to samo sprawdź w układzie wydechowym oraz w przewodach olejowych, jeśli występują nieszczelności to należy je natychmiast usunąć.